Inne

Ranking krajów o największej atrakcyjności biznesowej

Agencja „Bloomberg" zaprezentowała coroczny ranking krajów o największej atrakcyjności pod względem warunków prowadzenia działalności gospodarczej w danym kraju.   Ukraina w rankingu znalazła się poza 50 krajów o najbardziej sprzyjających warunkach do prowadzenia działalności gospodarczej.   [wazne]Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się Hongkong, na drugim – Stany Zjednoczone, a na trzecim miejscu – Japonia. […]

Agencja „Bloomberg" zaprezentowała coroczny ranking krajów o największej atrakcyjności pod względem warunków prowadzenia działalności gospodarczej w danym kraju.
 
Ukraina w rankingu znalazła się poza 50 krajów o najbardziej sprzyjających warunkach do prowadzenia działalności gospodarczej.
 
[wazne]Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się Hongkong, na drugim – Stany Zjednoczone, a na trzecim miejscu – Japonia. Polska znalazła się na dwudziestym miejscu (w roku 2011 – 22. miejsce).[/wazne]
 
Rankingiem agencji „Bloomberg" objętych zostało 161 krajów, które oceniane były pod kątem sześciu kryteriów: kosztów założenia firmy, kosztów pracy, kosztów materiałów i usług transportowych, kontaktów handlowych danego kraju, popytu wewnętrznego, jak również poziomu inflacji czy nawet stosowanych zasad rachunkowości.
 
Źródło: „Delo", „Unian", www.wyborcza.biz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły z tej kategorii

Masz pytania? Zapytaj prawnika.