Без категорії

Розлучення з іспанцем

Я  – громадянка України, а мій чоловік громадянин Іспанії. В Іспанії я маю відповідник польського дозволу на проживання. Вже кілька місяців я живу в Польщі і хочу розлучитися з чоловіком. Чи з заявою про розлучення я можу звернутися до польського суду, чи потрібно мати в Польщі дозвіл на проживання ?

Право, яке дозволяє отримати розлучення в Іспанії, підлягло лібералізації. На даний час подружній зв`язок в Іспанії розглядається як вияв вільної волі двох сторін і його розірвання не пов`язане з наявністю юридично підтверджених причин. Заява про розлучення не може бути подана раніше, ніж через три місяці з дати вступу в шлюб.
 
Тим не менш, згідно зі ст. 1103 Цивільного процесуального кодексу щодо розірвання шлюбу зазвичай польськими судами розглядаються справи, в яких відповідач проживає або має звичайне місце проживання чи юридичну  адресу в Польщі. Крім того, справи про розлучення розглядаються польськими судами, якщо:
  1. Обоє з подружжя мали остатнє місце проживання або звичайне місце проживання в Республіці Польща, якщо одне з них все ще має місце проживання або місце звичайного пербування в Польщі, або
  2. Один з подружжя – позивач,  щонайменше рік проживав в Польщі перед терміном подання заяви про розлучення або
  3. Один з подружжя – позивач, є громадянином Польщі і проживає в цій країні не менше шести місяців перед терміном подання заяви про розлучення або
  4. Обоє з подружжя є громадянами Польщі.
 
Заяву про розлучення Ви можете подати після річного терміну проживання в Польщі, але перед цим Ви повинні зареєструвати іспанський акт шлюбу в польському ЗАГСі.
 
Також Ви повинні якнайшвидше залегалізувати своє перебування в Польщі, тому що Ваше перебування тут вже є нелегальним або невдовзі таким стане. Факт, що між країнами Євросоюзу немає кордонів, не означає що переїзд в іншу країну, а зокрема зміна місця проживання не вимагають дозволу. Якщо ви збираєтеся залишитися в Польщі більше трьох місяців, то Ви повинні отримати дозвіл на проживання або дозвіл на тимчасове проживання. Ця вимога не поширюється на людей, які працюють або мають свій бізнес на території Республіки Польща, які зберігають постійне місце проживання на території іншої держави-члена ЄС, до якого вони повертаються принаймні раз на тиждень. Також ця вимога не дотичить іноземця, який подорожує з громадянином ЄС (у Вашому випадку з чоловіком іспанцем).
 
У Вашій ситуації доречно звернутися з заявою до губернатора (воєводи) про надання дозволу на проживання в Польщі. Як правило, юрисдикція підкреслює, що співжиття з поляком (конкубінат) є підставою для такого дозволу.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły z tej kategorii