Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Odbycie kary pozbawienia wolności

Jestem obywatelem Ukrainy. W roku 2019 zostałem skazany na karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności. W chwili obecnej dowiedziałem się, że w Polsce obowiązuje mój wpis do rejestru osób niepożądanych z okresem obowiązywania do dnia 11 października 2020 roku. W Polsce mam dziecko oraz narzeczoną. Czy istnieje możliwość usunięcia moich danych z rejestru osób niepożądanych ?

Zgodnie z art. 435 ust. 1 pkt. 2 lit. c w związku z art. 438 ust. 1 pkt 4 Ustawy z dnia 12 grudnia 2013 roku o cudzoziemcach w wykazie umieszcza się i przechowuje dane cudzoziemca, który został skazany prawomocnym wyrokiem w Rzeczypospolitej Polskiej lub innym państwie obszaru Schengen – za przestępstwo na karę pozbawienia wolności powyżej jednego roku, na okres 3 lat od dnia zakończenia odbywania kary pozbawienia wolności orzeczonej na podstawie wyroku będącego podstawą do umieszczenia danych w wykazie, jeżeli cudzoziemiec został skazany na karę pozbawienia wolności.
 
Jedynym wyjściem z sytuacji byłoby zawarcie związku małżeńskiego z Pana narzeczoną albowiem dane Cudzoziemców umieszczone w wykazie usuwa się jeżeli Cudzoziemiec jest małżonkiem obywatela polskiego. Należy jednak nadmienić, iż Szef Urzędu Do Spraw Cudzoziemców może nie usunąć danych m.in. w sytuacji jeżeli wymagają tego względy obronności lub bezpieczeństwa państwa lub ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, lub interes Rzeczypospolitej Polskiej

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25730
Zrealizowanych
usług