Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Zatrudnienie opiekunki domowej dziecięcej – niani dla dziecka

W trakcie poszukiwań niani dla mojego 12 miesięcznego syna zgłosiła się do mnie Pani z Ukrainy, dogadałyśmy się i bardzo chciałabym ją zatrudnić legalnie w charakterze opiekunki domowej dziecięcej na pełen etat. Jej sytuacja wygląda następująco: od czerwca 2015 przez pół roku Pani miała półroczną wizę, po jej wygaśnięciu wróciła na Ukrainę i przedłużono jej wizę na rok. Ma teraz pozwolenie na pracę wydane na wniosek złożony przez poprzednią rodzinę w której opiekowała się dzieckiem. Moje pytanie brzmi:
  1. co ja muszę zrobić, żeby ją formalnie zatrudnić?
  2. ile czasu to trwa?
  3. wiem ze jest coś takiego jak umowa uaktywniająca dla niań z dofinansowaniem składek ZUS pytanie czy to ma także zastosowanie w przypadku cudzoziemców?
  4. czy Państwo mogą i w jakim wynagrodzeniu załatwić tą sprawę w moim imieniu?
W niniejszej sprawie w celu jak najszybszego legalnego zatrudnienia niani dla dziecka należy złożyć wniosek o udzielenie Cudzoziemce zezwolenia na pobyt czasowy i pracę w Polsce oraz rozważyć równoczesne złożenie wniosku o wydanie zezwolenia na pracę typu A.
 
W przypadku zezwolenia na pobyt i pracę zostaje ono wydawane na okres 3 lat i nie wiąże się z obowiązkiem wyjazdu za granicę w celu np. odnowienia wizy. Czas oczekiwania jednak na zezwolenia na pobyt czasowy i pracę to okres ok. 6 miesięcy. Natomiast zezwolenia na pracę powinno być wydane w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku. Po otrzymaniu zezwolenia na pracę będzie Pan mógł legalnie zatrudniać nianię.
 
Po otrzymaniu zezwolenia i podpisaniu umowy Pan będzie musiał dokonać rejestracji swojej osoby jako płatnika ZUS a Cudzoziemki jako osoby ubezpieczonej. 1 października 2011 weszła w życie ustawa z 4 lutego 2011 roku o opiece nad dziećmi w wieku do lat trzech. Na mocy tej ustawy można zatrudnić na umowę uaktywniającą nianię, która będzie sprawować opiekę nad dzieckiem w wieku od 20 tygodnia życia do trzech lat. Opieka taka może być sprawowana do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia lub w przypadku gdy niemożliwe lub utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym - do 4 lat. Powołana ustawa nie zawiera żadnych obostrzeń co do braku możliwości zatrudnienia Cudzoziemca.
 
W razie dodatkowych pytań pozostaję do Pani dyspozycji. Jeżeli Pani miejsce zamieszkania to Województwo Mazowieckie można zlecić nam poprowadzenie całej sprawy 500 zł zezwolenie na pracę, 1000 zł zezwolenie na pobyt i pracę. 

Dodaj komentarz

2018-03-16 17:29
Małgorzatanapisał(a):
Witam,
W nawiązaniu do tego wątku, chciała bym zapytać czy jeśli w zezwoleniu na pracę typ A jako charakter pracy wpisana jest pomoc domowa, to czy można zatrudnić cudzoziemkę jako opiekunkę do dziecka w ramach umowy uaktywaniającej?
z góry dziękuję za odpowiedź
2017-06-13 16:54
Тетянаnapisał(a):
Скажіть будь ласка, при розлученні (чоловік поляк,дружина українка)дружина,яка знаходиться на забезпеченні чоловіка і ніде не працює,чи має право отримувати аліменти від чоловіка на себе? Дітей спільних не має.Якщо є сталий побит,то чи можна залишитися і надалі проживати в Польщі?
Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25730
Zrealizowanych
usług