Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Przedłużenie pobytu, wizy w Polsce

Chciałbym zaczerpnąć u Państwa porady w mojej sprawie. Otóż obecnie jestem z wizytą u mojej dziewczyny na podstawie wizy turystycznej. Zgodnie z prawem mój legalny pobyt w Polsce mija za miesiąc. Chciałbym przedłużyć pobyt w Polsce ze względu na możliwość zamieszkania z moją dziewczyną. W tym też celu ostatnie półtorej miesiąca spędziłem na poszukiwaniu pracy, niestety bezowocnie. Chciałbym więc zapytać, czy istnieje jakakolwiek inna, realna możliwość uzyskania zezwolenia na pobyt. Pochodzę z Filipin, a studiowałem we Francji. Jeśli chodzi o kwestię  finansową, jestem w stanie udowodnić, iż mogę samodzielnie utrzymać się przez kilka miesięcy w Polsce. Czy polskie prawo daje jakąś możliwość cudzoziemcom w tej sytuacji?
Zgodnie z przepisami Ustawy o cudzoziemcach zezwolenie na pobyt czasowy udzielane jest Cudzoziemcowi, który wykaże, iż uzasadniony jest jego pobyt na terytorium Polski przez okres dłuższy niż trzy miesiące. Wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy powinien być złożony najpóźniej w ostatnim dniu legalnego pobytu cudzoziemca w Polsce i wówczas pobyt Cudzoziemca uznaje się za legalny do dnia, w którym decyzja w sprawie udzielenia zezwolenia stała się ostateczna.
 
Bez wątpienia powodem udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy jest ochrona życia rodzinnego cudzoziemca. Zgodnie z art. 8 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności każdy ma prawo do poszanowania swojego życia prywatnego i rodzinnego, swojego mieszkania i swojej korespondencji.
 
Ochronie tej podlega nie tylko małżeństwo ale również związki nieformalne. W przypadku związków nieformalnych konieczne jest – w oparciu o ocenę stanu faktycznego – stwierdzenie, iż życie takie realnie istnieje w konkretnej sytuacji.
 
W Pana sytuacji w celu przedłużenia pobyt w polsce zasadne wydaje się złożenie wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy. W toku postępowania poza wykazaniem związku z Pana partnerką konieczne będzie również wykazania, iż posiada Pan stałe i regularne źródło dochodu w tym celu zasadne będzie podpisanie umowy renty z Pana wybranką w której zobowiąże się ona do płacenia określonej kwoty miesięcznie przez okres Pana pobytu w Polsce.
 
Istnieje możliwość zlecenia poprowadzenia Pana sprawy naszej Kancelarii – koszt poprowadzenia sprawy, bez uwzględnienia opłat administracyjnych, wynosi 1500 zł.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25736
Zrealizowanych
usług