Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Zezwolenie na pobyt czasowy dla członków rodziny cudzoziemca

Jestem obywatelem Ukrainy, pracuję w branży IT, mam zamiar przenieść się do Polski i podpisać umowę o prace z firma Polską. Pracodawca chce mnie na początek zatrudnić na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy a następnie wyrobić mi kartę pobytu – zezwolenie na pobyt czasowy i pracę. Co ma być uwzględnione żebym mógł przenieść do Polski wraz z żoną i dzieckiem?

Zgodnie z art. 159 Ustawy o cudzoziemcach zezwolenie na pobyt czasowy w celu połączenia z rodziną jest wydawane członkom rodziny w sytuacji, gdy cudzoziemiec przebywa w Polsce na podstawie „niebieskiej karty” lub przebywa w Polsce, co najmniej przez okres 2 lat na podstawie kolejnych zezwoleń na pobyt czasowy, w tym bezpośrednio przed złożeniem wniosku o udzielenie mu zezwolenia na pobyt czasowy dla członka rodziny - na podstawie zezwolenia udzielonego mu na okres pobytu nie krótszy niż 1 rok.
 
Z powyższych regulacji wynika, iż co do zasady Pana rodzina nie spełnia wymagań do uzyskania zezwolenia na pobyt czasowy w celu połączenia z rodziną nie oznacza to jednak, iż takie zezwolenie nie będzie udzielone. Zgodnie, bowiem z Ustawą o cudzoziemcach zezwolenie na pobyt czasowy udzielane jest cudzoziemcowi, jeżeli wykaże, iż jego pobyt w Polsce jest konieczny przez okres dłuższy niż 3 miesiące w ciągu roku – bez wątpienia wspólny pobyt z mężem jest takim powodem.
 
Najważniejsze, o czym powinien Pan pamiętać to posiadanie wystarczających środków na utrzymanie Pana i rodzinny. Zgodnie, bowiem z art. 188 Ustawy o cudzoziemcach zezwolenie na pobyt czasowy ze względu na inne okoliczności udzielane jest cudzoziemcowi pod warunkiem, iż wykaże, że posiada źródło stabilnego i regularnego dochodu wystarczającego na pokrycie kosztów utrzymania siebie i członków rodziny pozostających na jego utrzymaniu.
 
Po odjęciu kosztów mieszkania z Pana umowy o pracę powinno zostać około 500 zł na każdego z członków rodzinny. Do wniosku o zezwolenie na pobyt czasowy i pracę należy również dołączyć akty urodzenia dzieci oraz akt małżeństwa wraz z tłumaczeniem przysięgłym.
 
Poprowadzenie całej sprawy można zlecić również naszej Kancelarii koszt poprowadzenia Pana sprawy i całej rodzinny wynosi 2000 zł.

Dodaj komentarz

2016-09-01 10:29
Krystynanapisał(a):
Witam serdecznie,
mam takie zapytanie, jak sie sklada wniosek do Urzedu na wspólny pobyt z mężem i na prace odnoczasnie?
Dziekuje z gory za odpowiedz.
Z powazaniem
Krystyna Klepak
Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25730
Zrealizowanych
usług