Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Oszustwo nigeryjskie

Jakiś czas temu napisała do mnie taka jedna Pani z Wybrzeża Kości Słoniowej, która obecnie znajduje się w obozie dla uchodźców w Senegalu. W związku z tym, że jest w obozie dla uchodźców ma ograniczony status. Ponoć jej nieżyjący ojciec zostawił jej w Londyńskim Banku dosyć pokaźny spadek, ale ona mając status uchodźcy nie może tych pieniędzy podjąć. Bank zażądał od niej zagranicznego beneficjenta, który po załatwieniu sobie jakichś dwóch dokumentów w Senegalskim Sądzie Najwyższym będzie mógł owe pieniądze w jej imieniu przelać na swoje konto założone tu w Polsce. Więc chcę się dowiedzieć czy to jest w ogóle możliwe?

Z dużym prawdopodobieństwem osoba, z którą Pan koresponduje chce Pana oszukać tzw. „oszustwo nigeryjskie”. Oszustwo to najczęściej zapoczątkowane kontaktem poprzez wykorzystanie poczty elektronicznej, polega na wciągnięciu (dawniej przypadkowej, obecnie coraz częściej typowanej) ofiary w grę psychologiczną, której fabuła oparta jest na fikcyjnym transferze dużej (często przesadnie wygórowanej – nawet rzędu kilkunastu milionów funtów lub dolarów amerykańskich) kwoty pieniędzy, z jednego z krajów afrykańskich (najczęściej Nigerii, choć obecnie może również chodzić o każdy inny kraj – coraz częściej w grę wchodzi Wielka Brytania, Hiszpania) - mającą na celu wyłudzenie pieniędzy. 
 
Opisana przez Pana sytuacja jest typowa dla tego przestępstwa i wątpię, aby faktycznie miała miejsce. Wskazuje na to niezgodność podstawowych faktów wskazanych w treści maila. 
 
Obecnie sytuacja polityczna w Wybrzeży Kości Słoniowej jest stabilna, faktycznie kilka lat temu doszło do konfliktu zbrojnego. Kryzys w kraju zaczął po wyborach prezydenckich z listopada 2010 r., z powodu walk pomiędzy zwolennikami urzędującego Laurent Gbagbo a Alassane Ouattara. Walki zmusiły ludzi do ucieczki z Wybrzeża Kości Słoniowej do Liberii. Większość wróciła do domu na własną rękę po zwycięstwie Alassana Ouattara Operacja repatriacji rozpoczęła się pod koniec 2011 r.
 
Wybrzeże Kości Słoniowej graniczy z wymienioną już Liberią oraz Gwineą, Mali, Burkina Faso oraz Ghaną. Nie graniczy natomiast z Senegalem.
 
W mojej ocenie powinien Pan zakończyć korespondencję nie narażając się czy to na koszty w postaci zaangażowania Pana środków finansowych czy to na odpowiedzialność karną gdyż osoba planuje wykorzystać Pana, jako tzw. „słupa” do przekazania środków ukradzionych z konta innej osoby.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25736
Zrealizowanych
usług