Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Zezwolenie na pobyt czasowy w celu połączenia się z rodziną

Jestem obywatelką Polski, natomiast mój mąż jest obywatelem Pakistanu. Kilka miesięcy temu zawarliśmy związek małżeński na terenie Pakistanu, zaś akt małżeństwa wpisaliśmy do polskich ksiąg stanu cywilnego. Właśnie dowiedziałam się, że mój mąż nie otrzymał wizy gdyż realizacji celów i warunków planowanego pobytu nie są wiarygodne. Co w tej sytuacji możemy zrobić?

Zgodnie z Ustawą o cudzoziemcach wydania wizy krajowej odmawia się cudzoziemcowi m.in. w sytuacji, gdy nie uzasadnił celu lub warunków planowanego pobytu. W pierwszej kolejności należy zweryfikować, jaki cel pobytu wpisał Pani małżonek we wniosku wizowym. Prawidłowy cel pobytu to – realizacja zezwolenia na pobyt czasowy w celu łączenia rodzin.
 
Jak wynika z powyższej informacji Pani mąż wcześniej powinien otrzymać zezwolenie na pobyt czasowy wydane przez wojewodę właściwego dla planowanego miejsca zamieszkania w Polsce. Zgodnie z art. 158 Ustawy o cudzoziemcach zezwolenia na pobyt czasowy dla członka rodziny obywatela Rzeczypospolitej Polskiej udziela się cudzoziemcowi, gdy pozostaje w uznawanym przez prawo Rzeczypospolitej Polskiej związku małżeńskim z obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Natomiast zgodnie z art. 168 Ustawy o cudzoziemcach cudzoziemcowi udziela się zezwolenia na pobyt czasowy w celu połączenia się z rodziną na wniosek cudzoziemca zamieszkującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, do którego członek jego rodziny przybywa lub z którym przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Niestety interpretując Ustawę o cudzoziemcach wprost należy dojść do wniosku, iż wniosku nie może złożyć obywatel polski. W mojej ocenie należy jednak uznać, iż celem ustawodawcy było wprowadzenie wyjątku i umożliwienie również obywatelowi polski złożenie wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy cudzoziemcowi (członkowi rodzinny) zamieszkującemu poza granicami kraju. W szczególności, iż z art. 99 Ustawy o cudzoziemcach wynika wprost, iż konieczność osobistego stawiennictwa cudzoziemca nie dotyczy sytuacji w której wniosek jest składany w celu połączenia z rodziną.
 
Koszt poprowadzenia Pani sprawy przez naszą Kancelarię Prawną wynosiłby 4000 zł. 2000 zł płatne przy podpisaniu umowy oraz 2000 zł płatne po uzyskaniu wizy przez Pani męża.

Dodaj komentarz

2015-03-25 11:59
Alexnapisał(a):
Dzień dobry!Powiedz mi,czy mogę zmienić miejsce pracy,jeśli karta czasowego pobytu zdobyte na inne miejsce pracy.Jeśli tak,to co trzeba zrobić
Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25730
Zrealizowanych
usług