Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Relokacja, przeniesienie pracowników do Polski

Jesteśmy dużą firmą farmaceutyczną posiadającą swoje biura w Polsce, Rosji oraz kilku innych krajach położonych na terenie Unii Europejskiej. Obecnie podjęliśmy decyzję o przeniesieniu pracowników z jednego z naszych biur położonych na terenie Unii Europejskiej do Polski. Będzie to ok. 20 pracowników wraz z rodzinami. Pracownicy posiadają zezwolenia na pracę w miejscu ich obecnej pracy oraz wizy Schengen – są obywatelami Rosji, Ukrainy i Białorusi. Proszę o informację jak najszybciej możemy doprowadzić do sytuacji, aby mogli legalnie podjąć pracę w naszej placówce, otrzymali zezwolenia na pobyt czasowy oraz jaki wynosiłoby zlecenie Państwu obsługi prawnej w tym zakresie oraz co ona obejmuje. Nadmieniam, iż pracownicy będą pracować w Warszawie.

W celu jak najszybszego sprowadzenia pracowników do Polski w pierwszej kolejności należałoby wyrobić pracownikom oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy. Obywatele Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji, Ukrainy mogą podejmować pracę w każdej branży bez obowiązku uzyskiwania zezwolenia na pracę w okresie do 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Zatrudnienie takie odbywa się na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi złożonego przez polskiego pracodawcę i zarejestrowanego w powiatowym urzędzie pracy. Procedura uzyskania oświadczenia trwa jeden dzień – rejestracji oświadczenia dokonuje się w Urzędzie Pracy na ul. Grochowskiej w Warszawie. Na podstawie przedmiotowych oświadczeń bezpośrednio po przyjeździe do Polski cudzoziemcy będą mogli podjąć pracę w Polsce.
 
Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosków o zezwolenie na pobyt i pracę oraz wniosków o zezwolenie na pobyt czasowy dla ich rodzin. Zgodnie z przepisami Ustawy o cudzoziemcach zezwolenie na pobyt czasowy otrzymuje cudzoziemiec, który wykaże, iż musi przebywać, przez co najmniej 3 miesiące na terenie polski. 
 
Powyższe zezwolenia cudzoziemiec może otrzymać na okres powierzenia mu pracy tj. nie dłużej niż na okres 3 lat. W trakcie procedury będzie trzeba wykazać, iż cudzoziemiec posiada środki na utrzymanie tj. przedstawić umowę o pracę, posiada ubezpieczenie tj. przedstawić RMUA oraz ma miejsce zamieszkania tj. okazać umowę najmu, użyczenia, etc. Dodatkowo należy przeprowadzić test rynku pracy i otrzymać opinię Urzędu Pracy, iż na oferowane stanowiska nie ma chętnych (spełniających oczekiwania pracodawcy) obywateli polskich.
 
Po 2 miesiącach od złożenia wniosku osoby otrzymają zezwolenia na pobyt czasowy, po trzech latach procedurę należy ponowić a po 5 latach pracy w Polsce cudzoziemiec może wnioskować o udzielenie mu zgody na pobyt rezydenta długoterminowego.
 
Koszt obsługi prawnej opisanej relokacji prawników wynosiłby 10 000 zł + VAT i obejmuje:
  1. Uzyskanie na podstawie udzielonego pełnomocnictwa oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy;
  2. Złożenie ofert pracy oraz uzyskanie opinii Urzędu Pracy niezbędnej do zatrudnienia pracowników;
  3. Złożenie wniosków oraz przygotowanie niezbędnych dokumentów w celu uzyskania zezwolenia na pobyt czasowy w Polsce;
  4. Organizacja spotkania z cudzoziemca w celu odpowiedzi na zadane przez nich pytania;
  5. Stała obsługa prawna pracodawcy przez czas trwania zlecenia w zakresie problemów prawnych związanych z powierzeniem pracy cudzoziemcom – analiza umów o pracę pod względem zgodności z Ustawą o cudzoziemcach, etc.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25730
Zrealizowanych
usług