Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Legalny pobyt w Polsce

Jestem obywatelem Polski, moja partnerka jest obywatelką Rosji. Mamy dziecko, które posiada polskie obywatelstwo. Partnerka razem z dzieckiem mieszka obecnie w Rosji, chcielibyśmy wszyscy zamieszkać razem w Polsce. Ile powinniśmy poświęcić czasu i pieniędzy na uzyskanie dla mojej partnerki karty pobytu lub innego dokumentu, umożliwiającego pobyt w Polsce?

Pierwszym krokiem w celu wspólnego zamieszkania w Polsce jest uzyskanie wizy dla Pana partnerski. W tym celu z Pana strony konieczne jest wyrobienie zaproszenia dla niej. Wniosek o wpisanie zaproszenia do ewidencji może Pan złożyć w siedzibie Wojewody Mazowieckiego przy ul. Długiej w Warszawie. Od wniosku pobierana jest opłata w wysokości 27 złotych. Natomiast, jeżeli dziecko posiada obywatelstwo polskie to nie ma żadnych przeszkód, aby w Polsce zamieszkało.
 
Zakładam w niniejszej odpowiedzi, iż bezpośrednio po przyjeździe Pana wybranki nie zawrzecie Państwo związku małżeńskiego a więc podstawą pobytu będzie związek nieformalny. Zgodnie z Ustawą o cudzoziemcach zezwolenie na pobyt czasowy jest wydawane cudzoziemcowi, jeżeli wymaga to poszanowania jego prawa do życia w rodzinie. 
 
Pana wybranka będzie musiała posiadać m.in. ubezpieczenie zdrowotne w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych lub potwierdzenie pokrycia przez ubezpieczyciela kosztów leczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz źródło stabilnego i regularnego dochodu wystarczającego na pokrycie kosztów utrzymania siebie i członków rodziny pozostających na jego utrzymaniu oraz posiadanie tytułu prawnego do zajmowanego lokalu mieszkalnego np. umowa najmu, umowa użyczenia, etc.
 
Opłata za złożenie wniosku o zezwolenie na pobyt czasowy wynosi 340 zł. Ponadto powstaną dodatkowe koszty takie jak wykupienie ubezpieczenia czy też wykonanie zdjęć (ok. 100 zł). 
 
Koszt poprowadzenia sprawy przez naszą Kancelarię wynosiłby 1500 zł + ww. opłaty administracyjne.

Dodaj komentarz

2014-09-30 22:18
Joanna napisał(a):
Mój mąż jest Nigeryjczykiem ,slub wzielismy w Nigerii, został zalegalizowany w polskiej ambasadzie w Abuji . Chcemy aby maż przyjechał do Polski poznac moja rodzinę . Ja mieszkam w Anglii więc wystapi o EEAfamily permit. Ale zapytałam polskiego konsula w Abuji,jaki dokumenty przyniesc na spotkanie o wizę ,a on mi odpowiedział że mąż powinien wnioskować o kartę pobytu tymczasowego w Polsce , i ta karta będzie podstawą do przyznania wizy do Polski .Ale przecież on jest w Nigerii jak ma złożyć wniosek o tymczasowy pobyt w Polsce??Dzwoniłam do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie ,powiedziano mi że wniosek składa sie osobiście .Więc o co tu chodzi ??
Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25736
Zrealizowanych
usług