Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Wiza dla Pakistańczyka

W maju 2013 r. poznałam przez internet obywatela Pakistanu. Studiował i pracował wówczas w Francji. Odwiedziłam go w lipcu oraz we wrześniu 2013 r. - tuż przed jego powrotem do Pakistanu. Pod koniec września 2013 r. wystąpiłam o wydanie zaproszenia. Zaproszenie wydane zostało na okres trzech miesięcy i mój narzeczony wystąpił o wydanie wizy. Dopiero na początku października miał spotkanie w ambasadzie. Niestety została wydana decyzja odmowna ze względu na nie wystarczająco uzasadniony cel lub warunki pobytu. Byliśmy bardzo zaskoczeni. Chcieliśmy poprostu spotkać się po tak długiej rozłące, spędzić ze sobą czas i omówić ewentualne plany na przyszłość. Mój narzeczony udał się do prawnika, który pomógł mu sporządzić odwołanie i doradził, jakie dokumenty należy przedłożyć dodatkowo. Przygotowaliśmy wszystko, ale w konsulacie nie chcieli nawet przyjąć odwołania, ponieważ stwierdzili, że jest już zbyt krótki termin zaproszenia. Bardzo się kochamy i chcemy być razem. Teraz planujemy spotkać się w Rosji. Nie ważne gdzie, po prostu spotkać się. Rozważamy również ślub, ale zastanawiamy się czy jeśli teraz zawarlibyśmy związek małżeński to czy mogłoby to wpłynąć negatywnie na wydanie wizy dla narzeczonego. Proszę o poradę jak postępować w niniejszej sprawie.

Niestety obawiam się, iż nawet złożenie ponownego wniosku o wydanie wizy nie spowoduje jej przyznania Pani narzeczonemu. Polityka wizowa względem obywateli Pakistanu jest wyjątkowo rygorystyczna i niezmiernie rzadko osoby te otrzymują wizę w celu odwiedzin. Zgodnie z Ustawą o cudzoziemcach Konsul odmawia wizy m.in. w sytuacji, gdy cudzoziemiec nie uzasadnił celu lub warunków planowanego pobytu. Przepis ten jest na tyle ogólny, iż praktycznie powoduje, iż Konsul posiada pełną dowolność w zakresie przyznawania, bądź odmowy przyznania wizy cudzoziemcowi.
 
Natomiast zawarcie związku małżeńskiego poza terytorium polski w mojej ocenie jeszcze pogorszy Państwa sytuację. W takich okolicznościach nie będzie możliwe uzyskanie wizy ze względu, iż wizy nie wydaje się w celu zamieszkania w Polsce. W celu uzyskania zezwolenia na zamieszkanie Pani narzeczony będąc już mężem za pośrednictwem Konsula musiałby wystąpić o udzielenie zezwolenia na zamieszkanie do Wojewody właściwego dla planowanego miejsca pobytu. Procedura ta jest długotrwała min. Ok. 6 miesięcy.
 
Ponadto zgodnie z Ustawą o cudzoziemcach organ prowadzący postępowanie o udzielenie zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony cudzoziemcowi będącemu małżonkiem obywatela polskiego lub małżonkiem cudzoziemca zamieszkującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, czy związek małżeński nie został zawarty w celu obejścia przez cudzoziemca przepisów o udzielaniu zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli okoliczności sprawy wskazują, że:
  1. jedno z małżonków przyjęło korzyść majątkową w zamian za wyrażenie zgody na zawarcie małżeństwa, o ile nie wynika to ze zwyczaju ugruntowanego w danym państwie lub grupie społecznej;
  2. małżonkowie nie wypełniają prawnych obowiązków wynikających z zawarcia małżeństwa;
  3. małżonkowie nie zamieszkują wspólnie;
  4. małżonkowie nie spotkali się nigdy przed zawarciem małżeństwa;
  5. małżonkowie nie mówią językiem zrozumiałym dla obojga;
  6. małżonkowie nie są zgodni co do dotyczących ich danych osobowych i innych istotnych okoliczności, które ich dotyczą;
  7. jedno z małżonków lub oboje małżonkowie w przeszłości zawierali już małżeństwa dla pozoru.
 
W sytuacji gdy strony zawarły związek małżeński za granicą postępowanie to na ogół kończy się decyzją odmowną w związku z faktem, iż małżonkowie nie zamieszkują wspólnie oraz małżonkowie nie wypełniają obowiązków wynikających z małżeństwa.
 
W mojej ocenie w niniejszej sprawie zasadne byłoby doprowadzenie do przyjazdu narzeczonego do polski. W tym celu w pierwszej kolejności należy złożyć wniosek do sądu o zwolnienie z obowiązku przedstawiania dokumentu potwierdzającego brak przeciwskazań do zawarcia związku z obywatelką polski. Po wyznaczeniu terminu rozprawy należy ponownie wnioskować o wizę w celu załatwienia formalności związanych z ślubem. Po uzyskaniu wizy należy w Polsce złożyć wniosek o zezwolenie na zamieszkanie.

Dodaj komentarz

2018-08-05 15:45
katarzynanapisał(a):
Witam serdecznie, dostała pani moze odpowiedz na to jak chłopak z Pakistanu może przyjechać do Polski? Mój znajomy też jest z Sialkotu i chce przyjechać do nas w odwiedziny ale nie wiemy co robić. Bardzo prosze o odpowiedz gdyby pani odczytała wiadomość
2017-01-20 16:45
Teresanapisał(a):
Witam Państwa,
mój znajomy chciałby przyjechać do Polski, jest Pakistańczykiem, mieszka w Sialkot Pakistan, nie bardzo wiem jak mu pomóc. Czy mogłabym otrzymać obszerne informacje na ten temat, co on by musiał zrobić by otrzymać wizę. Jakie dokumenty złożyć i gdzie...
Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź.
2016-11-07 21:56
Adriananapisał(a):
Witam mam kolezanke w Pakistanie odwiedzialm ja jakis czas temu czy jest mozliwosc zebym mogla jakas ja sprowadzic do polski na miesiac zeby ona mogla odwiedzic mnie?
2016-10-20 15:05
Katarzynanapisał(a):
Dzień dobry!Jak wygląda sprawa wiz turystycznych dla obywateli Pakistanu?
2016-10-20 15:04
Katarzynanapisał(a):
Dzień dobry!Jak wygląda sprawa wiz turystycznych dla obywateli Pakistanu?
2016-01-24 17:45
Żaneta napisał(a):
Witam serdecznie pana i pisze w takiej sprawie iż jestem żonom Pakistanczyka tylko ze po šlubie muzłumańskim iz nie dostalismy pozwolenia na zawarcie cywilnego małżeństwa mieszkamy razem w Irlandii i oczekujemy na córeczke bo jestem w 7 miesiacu ciaży Staramy sie o vize u adwokata poniewaz chcemy pojechać do polski zawrzeć cywilne małzenstwo wyłacznie dla dobra naszej nienarodzonej córeczki i czy by była taka możliwosc bardzo prosze o odpowiedz ps . Ja jestem polkom i nie mamy zamiaru mieszkac w polsce jedynie wziasc ślub i to wszystko . Prosze o pozytywne rozpoznanie mojej definicji. Dziekuje Żaneta
2016-01-04 17:43
KAROLINAnapisał(a):
Witam mam pytanie jestem z moim partnerem 3lata. wzielismy slub w Wielkiej Brytani - rok temu. mieszkamy razem. lecz jest teraz problem bylismy w Home Oficce Liverpool i moj maz zostal zatrzymany ( powod ze ich zdaniem jestesmy nie wiarygodnym malzenstwie) co dla mnie jest smieszne gdyz prowadzimy wspolnie wlasny sklep i mieszkamy na gorze.. co mozna sprawdzic pytajac wszystkich wokol lub sprawdzic monitoring. Moje zapytanie jest takie.. gdy moj maz zostal by deportowany do jego kraju czyli do Pakistanu.. Jak mozemy sie starac zeby moj maz wraz ze mna pojechal do Polski i razem ze mna mieszkal? Jakie sa potrzebne dokumenty oraz jaki jest czas oczekiwania.. na ten moment przebywamy w Wielkiej Brytani Z gory dziekuje za kazda informacje Karolina Ali
2015-04-01 17:23
Mariolanapisał(a):
Witam wszystkich serdecznie mam podobną sytuację mieszkam w Irelandi chcę tutaj ściągną mojego narzeczonego z Pakistanu mieszka w Lahore nie wiem od czego zacząc [on dostał odmowę na otrzymanie wizy ]bardzo proszę o pomoc
2015-04-01 17:21
Mariolanapisał(a):
Witam wszystkich serdecznie mam podobną sytuację mieszkam w Irelandi chcę tutaj ściągną mojego narzeczonego z Pakistanu mieszka w Lahore nie wiem od czego zacząc [on dostał odmowę na otrzymanie wizy ]bardzo proszę o pomoc
2013-11-30 15:03
Dariusz Kostyranapisał(a):
Obywatel Pakistanu składa wniosek do Sądu Rejonowego dla Warszawy w Warszawie. W celu uzyskania szczegółowej porady w Pani sprawie proszę o opisanie problemu za pośrednictwem formularza "Zapytaj prawnika".
2013-11-28 17:03
Martanapisał(a):
Ale kto ma złożyć wniosek do Sądu i gdzie? On w Pakistanie u siebie ? Czy tu Polka do swojego Rejonowego? Pytam bo jestem w podobnej sytuacji, mój narzeczony chce przyjechać do Polski i zawrzeć ze mną ślub. Ja też bardzo chce ale z tego co się tu naczytałam to nawet nie wiem jakim cudem miałoby się to stać.
Po pierwsze jak mogę go tu ściągnąć na jakich zasadach. I co krok po kroku robić żeby mi go tu nie zamknęli przypadkiem w jakiś piękny dzień np. w dzień ślubu.
Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25730
Zrealizowanych
usług