Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Wiza dla narzeczonego

Jestem zaręczona z obywatelem Indii. Nie ma on ani zezwolenia na pobyt w Polsce ani ja nie mam zezwolenia na pobyt w Indiach. Oboje bardzo się kochamy i chcemy być razem, dlatego zależy nam, aby sprowadzić go tu do Polski. Tutaj też chcemy wziąć ślub. Czy jest taka możliwość, żeby załatwić wszelkie formalności związane ze ślubem i zezwoleniem na pobyt bez konieczności jego ciągłego wyjeżdżania i przyjeżdżania do Polski. Jak to zrobić najszybciej. Dodam, że niedługo jadę na dwa tygodnie do Indii do niego na podstawie wizy turystycznej. Czy mogłabym wtedy go tu jakoś sprowadzić?

Najtrudniejszym etapem w niniejszej sprawie będzie uzyskanie wizy dla Pani narzeczonego. Niestety postępowanie wizowe nie podlega jakiejkolwiek kontroli a w przypadku odmowy wydania wizy Pani narzeczonemu pozostaje jedynie złożenie wniosku do Konsula z prośbą o ponowne rozpoznanie sprawy lub złożenie wniosku u udzielenie zezwolenia na zamieszkanie.
 
Zgodnie z Ustawą u cudzoziemcach wiza wydawana jest cudzoziemcowi m.in. w celu odwiedzin, jak również w sytuacji, gdy konieczne jest stawiennictwo cudzoziemca przez polskim organem np. sądem. Co istotne polskie przepisy nie znają takiej instytucji jak „wiza narzeczeńska”, w większości przypadków również podejrzenie przez Konsula, iż cudzoziemiec ubiega się o wizę w celu zawarcia małżeństwa i zamieszkania w Polsce kończy się również odmową jej wydania.
 
Na chwilę obecną w pierwszej kolejności powinna się Pani udać do Urzędu Wojewódzkiego w celu wyrobienia zaproszenia dla narzeczonego. W tym celu konieczne będzie wypełnienie wniosku w wpis zaproszenia do ewidencji, do którego należy dołączyć:
  • Dokument potwierdzający możliwość pokrycia kosztów związanych z pobytem cudzoziemca np. zaświadczenie o zarobkach;
  • Dokumenty potwierdzające tytuł prawny do zajmowanego mieszkania lub zgodę osoby posiadającej tytuł prawny do mieszkania na zamieszkanie cudzoziemca;
  • Dowód opłaty w kwocie 27 zł;
 
Wpis do ewidencji zaproszeń na ogół uzyska Pani w terminie 14-21 dni. Uzyskanie zaproszenia jednak nie gwarantuje uzyskania wizy. Zaproszenie jest jedynie dokumentem zwalniającym cudzoziemca z okazania wystarczających środków utrzymania na czas trwania planowanego pobytu oraz na powrót do państwa pochodzenia lub zamieszkania lub na tranzyt do państwa trzeciego, które udzieli pozwolenia na wjazd, albo dokument potwierdzający możliwość uzyskania takich środków zgodnie z prawem.
 
Ważne jest, aby narzeczony otrzymał wizę na okres co najmniej 2 miesięcy. Uzyskanie wizy na tak długi okres umożliwi mu złożenie niezwłocznie po przyjeździe do Polski wniosku o udzielenie zezwolenia na zamieszkania, bądź to ze względu na stan narzeczeństwa lub ze względu na pozostawanie w związku małżeńskim z obywatelką polski. 
 
Jeżeli natomiast Konsul odmówi wydania wizy konieczne będzie wnioskowanie do Wojewody o udzielenie zezwolenia na zamieszkanie za pośrednictwem Konsula. Do czasu wydania decyzji w sprawie Pani narzeczony będzie pozostawał poza granicami kraju, niestety postępowania te są na ogół długotrwałe i stosunkowo skomplikowane.
 
Należy zadbać również o posiadanie wszystkich dokumentów niezbędnych do zawarcia związku małżeńskiego tj. aktu urodzenia, paszportu a w szczególności zaświadczenia o braku przeciwskazań do zawarcia związku małżeńskiego. Wiele krajów przedmiotowego dokumentu nie wydaje, przez co konieczne jest złożenie wniosku do Sądu Rejonowego o zwolnienie z tego obowiązku.
 
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedmiotowe dokumenty złożyć w chwili obecnej – wezwanie przez sąd polski na posiedzenie w przedmiotowej sprawie na ogół powoduje, iż cudzoziemiec otrzymuje pozytywną decyzję wizową.
 
Koszt poprowadzenia sprawy przez naszą firmę od początku aż do uzyskania zezwolenia na zamieszkanie wynosi 2000 zł.

Dodaj komentarz

2016-09-12 13:20
Anetanapisał(a):
Witam. Mam pytanie, mam narzeczonego z Indii który obecnie przebywa w Indiach. Ja mieszkam w Holandii legalnie z meldunkien z kontraktem na dom. Czy mogę wysłać mu zaproszenie aby mógł przylecieć do Hoalndii i czy na zaproszeniu możemy sie pobrać czy musi starac się o kartę pobytu. Czy też mam możliwości zawarcia małżeństwa w polskiej ambasadzie bądź innej placówce działającej w Holandii.
2016-09-12 13:19
Anetanapisał(a):
Witam. Mam pytanie, mam narzeczonego z Indii który obecnie przebywa w Indiach. Ja mieszkam w Holandii legalnie z meldunkien z kontraktem na dom. Czy mogę wysłać mu zaproszenie aby mógł przylecieć do Hoalndii i czy na zaproszeniu możemy sie pobrać czy musi starac się o kartę pobytu. Czy też mam możliwości zawarcia małżeństwa w polskiej ambasadzie bądź innej placówce działającej w Holandii.
2014-10-25 19:14
Alicjanapisał(a):
Witam
Mam pytanie, moj narzeczony mieszka w Niemczaech - jest Nigeryjczykiem, od dwoch i pól roku mieszkającym w Niemczech( azyl i wiza czasowa, przyznawana mu co pol roku). Chcialabym, zeby zamieszkał ze mną w Polsce, chcemy się pobrać tylko nie wiem jak to załatwić?
Do tej pory zawsze spotykaliśmy się na terenie Niemiec. Co zrobic, żeby mógł przyjechać do Polski?
z góry dziękuje za odpowiedź
Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25736
Zrealizowanych
usług