Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Kontrakt małżeński

Przebywając w Egipcie zawarłam kontrakt małżeński z obywatelem Egiptu. Kontrakt podpisałam u prawnika w obecności dwóch świadków. Prawnik jedynie poprosił mnie o paszport i żadnych innych dokumentów nie wymagał. Czy w świetle obowiązujących przepisów zawarłam związek małżeński ?

Kontrakt małżeński jest formą zawarcia związku małżeńskiego w Egipcie. Zawarcie ważnego kontraktu małżeńskiego z punktu widzenia polskiego prawa odbywa się w Ministerstwie Sprawiedliwości Egiptu i wymaga dostarczenia przez obywatelkę polski szeregu dokumentów m.in. zaświadczenia o braku przeciwskazań do zawarcia związku małżeńskiego.
 
Natomiast z Pani opisu wynika, iż zawarła Pani kontrakt małżeński ORFI. Orfi jest urzędowym zalegalizowaniem związku, ale nie jest ślubem. Z punktu polskiego prawa przedmiotowa umowa nie powoduje żadnych skutków prawnych. Nie ma również możliwości wpisania przedmiotowego kontraktu małżeńskiego do polskich ksiąg stanu cywilnego.
 
Jak słusznie, bowiem podkreśla się w literaturze przedmiotem transkrypcji może być jedynie akt urodzenia, małżeństwa lub zgonu, natomiast nie może to być akt przewidziany w obcym systemie rejestracji stanu cywilnego, a nieznany prawu polskiemu.

Dodaj komentarz

2016-10-05 00:37
Fatmanapisał(a):
Proszę o aktualne informacje odnośnie Orfi .
Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25730
Zrealizowanych
usług