Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Sprowadzenie narzeczonej, żony do Polski

Chciałbym sprowadzić swoją narzeczoną – obywatelką Tajlandii do Polski. W celu ułatwienia uzyskania wizy do Polski zamierzamy się pobrać za kilka miesięcy w Tajlandii. Czy podczas rejestracji oficjalnego zaproszenia dla mojej przyszłej żony (podczas składania zaproszenia będzie formalnie już moją żoną), mogę wykazać moje zarobki za ubiegły rok podatkowy z Anglii ? Czy aby wystąpić o oficjalne zaproszenie dla mojej niedoszłej żony, muszę być zameldowany od kilku lat w Polsce i posiadać Polskie dochody, czy mogę być zameldowany mniej niż rok ? Czy z racji faktu, że o wizę będzie występować żona obywatela Polski, w razie odmowy będziemy mieć większe możliwości odwołania się od decyzji Konsula ?

Niestety obawiam się, iż sposób w jaki chce Pan sprowadzić narzeczoną do Polski zakończy się odmową wydania wizy przez Konsula. wiza jest zezwoleniem wydawanym cudzoziemcowi przez organ polski lub organ, którego właściwość w tej sprawie wynika z postanowień umów międzynarodowych obowiązujących Rzeczpospolitą Polską lub organ państwa obszaru Schengen, uprawniające go do wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub innych państw obszaru Schengen, przejazdu przez to terytorium i pobytu na nim w czasie, w celu i na warunkach w nim określonych. Jeżeli cudzoziemiec chce zamieszkać na stałe w Polsce powinien występować z wnioskiem o zezwolenie na zamieszkanie a nie o wydanie wizy – niektóre konsulaty co prawda wydają wizę po zawarciu związku małżeńskiego ale cześć Konsulów słusznie odmawia w takich sytuacjach wydawania wizy.
 
W mojej ocenie najlepszym rozwiązaniem byłoby rozpoczęcie formalności w Polsce związanych z zawarciem związku małżeńskiego np. wystąpienie do sądu o zwolnienie Pana narzeczonej z obowiązku dostarczenia zaświadczenie o braku przeciwskazań do zawarcia związku małżeńskiego o poczekanie na wyznaczenie rozprawy. Po wyznaczeniu terminu rozprawy należy wystąpić o wizę krajową na okres 3 miesięcy podając, jako powód: organizację ślubu. W ten sposób Pana narzeczona powinna otrzymać wizę do Polski a po przyjeździe będzie mogła ubiegać się o zezwolenie na zamieszkanie na czas oznaczony jako Pana żona.
 
W celu uzyskania zaproszenie musi Pana okazać dokumenty potwierdzające prawo do lokalu, w którym ma zamieszkać cudzoziemiec w trakcie pobytu w Polsce oraz potwierdzenie, iż posiada Pan środki na utrzymanie cudzoziemca np. wyciąg z rachunku bankowego, iż posiada Pan oszczędności lub bieżące zaświadczenie o wykonywanej pracy. Takim dokumentem w mojej ocenie nie będą zarobki z Anglii skoro już Pan tej pracy nie wykonuje i mieszka w Polsce. Nie ma natomiast znaczenia to od jakiego czasu Pan obecnie zamieszkuje w Polsce. Proszę jednak pamiętać, iż zaproszenie jedynie zwalnia cudzoziemca z posiadania odpowiednim środków finansowych i nie daje żadnych dodatkowych uprawnień w zakresie uzyskania wizy.
 
Od decyzji Konsula w zakresie wydania wizy nie przysługuje odwołania a jedynie wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Natomiast w sytuacji gdy osoba składa wniosek o zezwolenie na zamieszkanie wtedy od decyzji Wojewody przysługuje odwołanie do Szefa ds. cudzoziemców a następnie do Wojewódzkie Sądu Administracyjnego.

Dodaj komentarz

2016-12-06 19:56
Barteknapisał(a):
Dzień dobry,
Czy mógłby Pan napisać nieco więcej na temat pozyskiwania zezwolenia na zamieszkanie? W jaki sposób ubiegać się o nie?
Czy ma to zastosowanie także w przypadku narzeczeństwa czy też wyłącznie po ślubie?
Z góry dziękuję za pomoc.
Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25730
Zrealizowanych
usług