Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Rejestracja spółki przez cudzoziemców – Rosjanina, Białorusina i Ukraińca

Jestem obywatelem Ukrainy wraz z kolegami z Rosji i Białorusi założyliśmy spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce. A właściwie chcieliśmy założyć – podpisaliśmy stosowną umowę spółki u notariusza a następnie złożyliśmy ją w sądzie. Obecnie sąd przesłał nam zarządzenie o zwrocie wniosku powołując się na liczne braki w zgłoszeniu. Co mamy robić ?

Procedura rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce jest dosyć skomplikowana w szczególności, iż cudzoziemcy co do zasady nie są wstanie tej czynności dokonać poprzez internetową rejestrację spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
 
Procedura rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością została głównie uregulowana w Ustawie z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym. Wniosek o wpis do Rejestru składa się na urzędowym formularzu. Składając wniosek, wnioskodawca bez wezwania uiszcza opłatę sądową, a jeżeli wpis podlega ogłoszeniu - również opłatę za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
 
W przypadku błędnego wypełnienia któregokolwiek z formularzy, sąd zarządza zwrot wniosku o wpisanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością bez wzywania do uzupełnienia braków formalnych. 
 
Wprowadzenie formularzy, a co za tym idzie zwiększonego formalizmu w postępowaniu rejestrowym ma na celu przede wszystkim maksymalne sprecyzowanie żądania wnioskodawcy co ma prowadzić do przyspieszenia postępowania rejestrowego i zmniejszenia ilości błędnie dokonanych wpisów. Dodatkowym celem wprowadzenia zasady zgłaszania żądania wpisu przy pomocy obowiązkowych urzędowych druków formularzy było uproszczenie postępowania rejestrowego, jednak treść rubryk poszczególnych formularzy, a nawet błędy w budowie niektórych formularzy świadczą o tym, że ten postulat nie został w pełni osiągnięty.
 
Każdemu rodzajowi wpisu odpowiada konkretny rodzaj urzędowego formularza, na którym wpis powinien być zgłoszony. Formularze zgłoszeniowe można podzielić na formularze dotyczące zgłoszenia pierwszego wpisu do rejestru (rejestracyjne) oraz formularze o zmianę wpisu w rejestrze (zmianowe). Każdy rodzaj formularza jest opisany symbolem cyfrowym i słownym wskazaniem jakiego podmiotu dotyczy. Nadto formularze można podzielić na formularze główne i załączniki.
 
Oczywiście możecie Panowie próbować ponownie wyplenić sami formularze jednak nie jest to zadanie proste i często nawet doświadczonej osobie zdarzają się pomyłki. Wypełnienie formularzy rejestracyjnych spółki z ograniczoną odpowiedzialnością można zlecić naszej firmie. Warto zauważyć, iż w razie zwrócenia wniosku może on być ponownie złożony w terminie 7 dni od daty doręczenia zarządzenia o zwrocie. Jeżeli wniosek ponownie złożony nie jest dotknięty brakami, wywołuje skutek od daty pierwotnego wniesienia. Skutek taki nie następuje w razie kolejnego zwrotu wniosku, chyba że zwrot nastąpił na skutek braków uprzednio niewskazanych.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25730
Zrealizowanych
usług