(0048) 22 123 93 24 biuro@karta-pobytu.pl 02-512 Warszawa, ul.Puławska 14
pl en ru uk

Obywatelstwo polskie

Artykuły zgromadzone w tym dziale wyjaśniają wiele spraw dotyczących obywatelstwa polskiego oraz wielu zagadnień powiązanych z tym tematem. Omawiamy warunki niezbędne do jego nabycia, urzędowe poświadczenie znajomości języka polskiego, możliwość jego przywrócenia, odtworzenie aktualnego stanu cywilnego i nie tylko. Dokładnie omówiona jest także Ustawa o Obywatelstwie Polskim z dnia 15 lutego 1962.

Przygotowaliśmy wiele artykułów, których treść może być przydatna dla obcokrajowca, który chciałby otrzymać obywatelstwo polskie. Dostępny jest np. tekst, który w przystępny sposób wyjaśnia prawa cudzoziemca po ślubie z Polką.

Omawiamy także sytuacje, w których cudzoziemiec może nie go otrzymać. Jedną z nich jest stanowienie zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wyjaśniamy jakie osoby spełniają takie przesłanki i kiedy takie przesłanki są prawdziwe, a kiedy nie.

Dostępne są nie tylko artykuły przydatne dla obcokrajowców, ale także Polaków, którzy chcą otrzymać obywatelstwo innego państwa.

Ustawa z dnia 2 kwietnia 2009 r. o obywatelstwie polskim uchyliła wcześniej obowiązującą ustawę z roku 1962. Ustawa weszła w życie dniu 15 sierpnia 2012 r. i jest obecnie obowiązującą ustawą regulującą zasady nabycia i utraty obywatelstwa polskiego.   Rozdział 1  Przepisy ogólne Art. 1. Ustawa okre...
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25070
Zrealizowanych
usług