Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.

Zezwolenie na pobyt stały w Polsce

W tym dziale można znaleźć artykuły, których tematyka skupia się wokół zezwoleń na pobyt stały. Zostały one wprowadzone wraz z wejściem Ustawy o cudzoziemcach 12 grudnia 2013 i zastąpiły zezwolenia na osiedlenie. Posiadanie pozwolenia umożliwia cudzoziemcowi stały pobyt na terenie Rzeczypospolitej.

Nasze artykuły pozwolą poznać warunki uzyskania zezwolenia na pobyt stały. Przedstawione są obowiązujące przepisy, poparte wyjaśnieniami oraz jasnymi przykładami, które dodatkowo ułatwią zrozumienie zagadnienia.

W serwisie można również warunki niezbędne do zostanie uznanym za obywatela polskiego, co reguluje Ustawa o obywatelstwie polskim z dnia 2 kwietnia 2009 roku. Zgodnie z nią za obywatela uznaje się cudzoziemca, który co najmniej 3 lata nieprzerwani przebywał na trenie kraju na podstawie pozwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, pozwolenia na pobyt stały lub prawa stałego pobytu i posiadającego w Polsce regularne źródło dochodu oraz tytuł prawny do zajmowania lokalu mieszkalnego

Zgodnie z Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym małżeństwo zostaje zawarte, gdy mężczyzna i kobieta jednocześnie obecni złożą przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego oświadczenia, że wstępują ze sobą w związek małżeński.   Jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia, każdy z małżo...
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25135
Zrealizowanych
usług