Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Gdzie złożyć wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy, kartę pobytu?

Niniejszym publikujemy bazę miejsc w których należy złożyć wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy. Jednocześnie informujemy, iż obsługujemy sprawy o zezwolenie na pobyt czasowy, zezwolenie na pobyt stały na terenie wszystkich Województw w Polsce.
 
Województwo dolnośląskie
Województwo kujawsko-pomorskie
Województwo lubelskie
Województwo lubuskie
Województwo łódzkie
Województwo małopolskie
 
Województwo mazowieckie
 

Wojewoda Mazowiecki prowadzi najwięcej spraw związanych z legalizacją pobytu cudzoziemców w Polsce tj. o zezwolenie na pobyt czasowy. Na terenie Województwa Mazowieckiego leżą m.in. takie miasta jak Warszawa, Radom, Ostrołęka, Przasnysz, Wyszków, Pruszków o wiele innych.
 
Wnioski o zezwolenie na pobyt czasowy należy składać w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Wydział Spraw Cudzoziemców ul. Długa 5 00-263 Warszawa. Pomimo dużej ilości spraw obsługiwanych przez Wojewodę Mazowieckiego niestety w mojej ocenie po wprowadzeniu w życie nowej Ustawy o cudzoziemcach to jeden z najgorzej zorganizowanych wydziałów w Polsce.
 
Godziny pracy: Pn. 10:00-18:00; Wt.-Pt. 8:00-16:00
Godziny przyjęć interesantów: Pn. 10:00-17:30; Wt., Czw., Pt. 8:00-15:00
 
UWAGI:
  • Przygotowując wniosek o zezwolenia na pobyt czasowy należy pamiętać, iż Wojewoda Mazowiecki wbrew zapisom Ustawy o cudzoziemcach żąda złożenia wniosku w 3 egzemplarzach a nie w jednym egzemplarzu;
  • Przedstawiając kopię dokumentu podróży wystarczy, iż przedstawimy wszystkie zapisane strony paszportu;
  • Wojewoda mazowiecki nie uznaje pomimo upływu kilkunastu lat zmian wprowadzonych w Ustawie o opłacie skarbowej i nadal w przypadku umów renty żąda potwierdzenia zgłoszenia umowy w Urzędzie Skarbowym;
 
Koszt poprowadzenia sprawy o zezwolenia na pobyt czasowy przez Centrum Obsługi Cudzoziemca zaczyna się od 1500 zł.
 
Województwo opolskie
Województwo podkarpackie
Województwo podlaskie
Województwo pomorskie
Województwo śląskie
Województwo świętokrzyskie
Województwo warmińsko-mazurskie

Wojewoda warmińsko-mazurski wydaje decyzje w sprawach o zezwolenia na pobyt czasowy m.in. w sytuacji gdy cudzoziemiec przebywa na terenie miast: Olsztyn, Elbląg, Ełk, Ostróda, Szczytno, Pisz, Lidzbark Warmiński, Kętrzyn, Iława. Wnioski o zezwolenie na pobyt czasowy należy składać w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Al. Marsz. J. Piłsudskiego 7/9 10-575 Olsztyn. W mojej ocenie wnioski są rozpatrywane sprawnie - jako nie jeden z niewiele urzędów wojewódzkich wnioski o zezwolenie na pobyt czasowy są rozpatrywane nawet w terminie 30 dni od ich złożenia.

Godziny przyjęć interesantów: Pn. 9:00-17:00; Wt., Śr, Czw., Pt. 10:00-15:00

Województwo wielkopolskie
Województwo zachodniopomorskie
Masz problem natury prawnej? Zadaj pytanie naszym specjalistom

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25144
Zrealizowanych
usług