Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Gdzie złożyć wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy, kartę pobytu?

Niniejszym publikujemy bazę miejsc w których należy złożyć wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy. Jednocześnie informujemy, iż obsługujemy sprawy o zezwolenie na pobyt czasowy, zezwolenie na pobyt stały na terenie wszystkich Województw w Polsce.
 
Województwo dolnośląskie
Województwo kujawsko-pomorskie
Województwo lubelskie
Województwo lubuskie
Województwo łódzkie
Województwo małopolskie
 
Województwo mazowieckie
 

Wojewoda Mazowiecki prowadzi najwięcej spraw związanych z legalizacją pobytu cudzoziemców w Polsce tj. o zezwolenie na pobyt czasowy. Na terenie Województwa Mazowieckiego leżą m.in. takie miasta jak Warszawa, Radom, Ostrołęka, Przasnysz, Wyszków, Pruszków o wiele innych.
 
Wnioski o zezwolenie na pobyt czasowy należy składać w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Wydział Spraw Cudzoziemców ul. Długa 5 00-263 Warszawa. Pomimo dużej ilości spraw obsługiwanych przez Wojewodę Mazowieckiego niestety w mojej ocenie po wprowadzeniu w życie nowej Ustawy o cudzoziemcach to jeden z najgorzej zorganizowanych wydziałów w Polsce.
 
Godziny pracy: Pn. 10:00-18:00; Wt.-Pt. 8:00-16:00
Godziny przyjęć interesantów: Pn. 10:00-17:30; Wt., Czw., Pt. 8:00-15:00
 
UWAGI:
  • Przygotowując wniosek o zezwolenia na pobyt czasowy należy pamiętać, iż Wojewoda Mazowiecki wbrew zapisom Ustawy o cudzoziemcach żąda złożenia wniosku w 3 egzemplarzach a nie w jednym egzemplarzu;
  • Przedstawiając kopię dokumentu podróży wystarczy, iż przedstawimy wszystkie zapisane strony paszportu;
  • Wojewoda mazowiecki nie uznaje pomimo upływu kilkunastu lat zmian wprowadzonych w Ustawie o opłacie skarbowej i nadal w przypadku umów renty żąda potwierdzenia zgłoszenia umowy w Urzędzie Skarbowym;
 
Koszt poprowadzenia sprawy o zezwolenia na pobyt czasowy przez Centrum Obsługi Cudzoziemca zaczyna się od 1500 zł.
 
Województwo opolskie
Województwo podkarpackie
Województwo podlaskie
Województwo pomorskie
Województwo śląskie
Województwo świętokrzyskie
Województwo warmińsko-mazurskie

Wojewoda warmińsko-mazurski wydaje decyzje w sprawach o zezwolenia na pobyt czasowy m.in. w sytuacji gdy cudzoziemiec przebywa na terenie miast: Olsztyn, Elbląg, Ełk, Ostróda, Szczytno, Pisz, Lidzbark Warmiński, Kętrzyn, Iława. Wnioski o zezwolenie na pobyt czasowy należy składać w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Al. Marsz. J. Piłsudskiego 7/9 10-575 Olsztyn. W mojej ocenie wnioski są rozpatrywane sprawnie - jako nie jeden z niewiele urzędów wojewódzkich wnioski o zezwolenie na pobyt czasowy są rozpatrywane nawet w terminie 30 dni od ich złożenia.

Godziny przyjęć interesantów: Pn. 9:00-17:00; Wt., Śr, Czw., Pt. 10:00-15:00

Województwo wielkopolskie
Województwo zachodniopomorskie
Masz problem natury prawnej? Zadaj pytanie naszym specjalistom

Dodaj komentarz

2016-02-02 11:28
Annanapisał(a):
Witam!
Czy jest mozliwosc korzystania z pana uslug i zlozenia wniosku kartę pobytu w Bialymstoku?
Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25736
Zrealizowanych
usług