Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Zezwolenie na pobyt stały

Wraz z wejściem w życie Ustawy o cudzoziemcach z dnia 12 grudnia 2013 roku w miejsce dotychczasowego zezwolenia na osiedlenie się wprowadzono zezwolenie na pobyt stały. Zezwolenie na pobyt stały wraz z zezwoleniem na pobyt rezydenta długoterminowego WE są instytucjami, które umożliwiają cudzoziemcowi bezterminowy pobyt w Polsce. 
 
Postanowienia ustawy wprowadzające zezwolenie na pobyt stały jest zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej. Dyrektywa Rady 2003/109/WE upoważnia, bowiem państwa członkowskie do wydawania dokumentów pobytowych ze stałym lub nieograniczonym okresem ważności na warunkach korzystniejszych niż wynika to z przepisów dyrektywy. Takie dokumenty jednak nie uprawniają do zamieszkiwania w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej.
 
Udzielenie zezwolenia na pobyt stały jest wynikiem stwierdzenia związków z Polską i ma daleko idące skutki dla sytuacji prawnej cudzoziemca oraz możliwości uznania go za obywatela polski. Sytuacja cudzoziemca, który uzyskał zezwolenie na pobyt stały pod wieloma względami jest zbliżona do sytuacji obywatela polski. Cudzoziemiec taki może m.in. podejmować pracę bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę czy też może prowadzić działalność gospodarczą na takich samych zasadach jak obywatele polscy. 
 
Zezwolenie na pobyt stały udzielane jest na czas nieokreślony i w przypadkach wskazanych w ustawie zezwolenie może być cofnięte. Ponadto zezwolenie na pobyt stały wygasa z mocy prawa w sytuacji uzyskania przez cudzoziemca zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego WE lub uzyskania obywatelstwa polskiego.
Masz problem natury prawnej? Zadaj pytanie naszym specjalistom

Dodaj komentarz

2017-06-09 12:27
DAREKnapisał(a):
Witam,mam kolegę z Ukrainy.jest pierwszy raz w Polsce.w sierpniu kończy mu się wiza.o co ma wnioskować by nadal móc być w Polsce i legalnie pracować.jakie muszą być zachowane terminy składania wniosków.z góry dziękuję za odpowiedz Darek
2016-06-18 09:29
Sabina napisał(a):
Witam,mam kolegę z Ukrainy.jest pierwszy raz w Polsce.w sierpniu kończy mu się wiza.o co ma wnioskować by nadal móc być w Polsce i legalnie pracować.jakie muszą być zachowane terminy składania wniosków.z góry dziękuję za odpowiedź.Sabina
Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25736
Zrealizowanych
usług