Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Cofnięcie zezwolenia

Obywatel Unii Europejskiej ma prawo przebywać na terytorium Polski przez okres do 3 miesięcy bez konieczności rejestracji swojego pobytu. Może się on wówczas legitymować dokumentem potwierdzającym jego tożsamość i obywatelstwo (najczęściej paszportem). Jeśli natomiast pobyt w Polsce trwa dłużej niż wspomniane 3 miesiące, wówczas osoba ta jest zobowiązana do zarejestrowania swojego pobytu. Wniosek o zarejestrowanie składa się osobiście do wojewody odpowiedniego ze względu na miejsce pobytu.

Zezwolenie jednolite

Zezwolenie jednolite jest wydawane cudzoziemcom, którzy zamierzają podjąć lub kontynuować pracę na terytorium Polski. Cała procedura ubiegania się o ten dokument została możliwie najbardziej uproszczona i obecnie odbywa się w ramach jednego postępowania administracyjnego. Co istotne, zezwolenie to pozwala cudzoziemcowi nie tylko na przebywanie na obszarze Polski, ale również na podjęcie tutaj pracy. Jest to bardzo ważne, gdyż zdejmuje z pracodawcy obowiązek składania osobnego wniosku o wydanie zezwolenia na pracę.


Cudzoziemcowi wraz z zezwoleniem na pobyt wydawana jest karta pobytu. To właśnie ona potwierdza tożsamość konkretnej osoby, a dodatkowo uprawnia ją do wielokrotnego przekraczania granicy bez konieczności okazywania wizy.

Zdarza się, że wojewoda jednak cofa zezwolenie, co ma miejsce w ściśle określonych sytuacjach.

Kiedy zezwolenie może zostać cofnięte?

Zezwolenie może zostać cofnięte w sytuacji, gdy ustał cel pobytu, który był powodem udzielenia zezwolenia lub też w momencie, gdy cudzoziemiec przestał spełniać wymogi udzielenia mu zezwolenia. Oprócz tego dokument ten może zostać cofnięty w sytuacji, gdy cudzoziemiec został skazany prawomocnym wyrokiem na karę co najmniej 3 lat pozbawienia wolności lub też, gdy opuścił Polskę na okres powyżej 6 lat.


Zezwolenie na pobyt stały, którego podstawą było pozostawanie w związku małżeńskim z obywatelem Polski może zostać cofnięte, jeśli cudzoziemiec rozwiódł się w ciągu 2 lat od chwili udzielenia zezwolenia na pobyt stały.

 

Masz problem natury prawnej? Zadaj pytanie naszym specjalistom

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25736
Zrealizowanych
usług