Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Nowe zasady stosowania środków przymusu bezpośredniego

W dniu 5 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa z dnia 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej, która reguluje, zgodnie ze wskazaniami Trybunału Konstytucyjnego, w sposób kompleksowy możliwość i sposoby użycia przez funkcjonariuszy różnych służb państwowych, w tym Straż Graniczną, środków takich, jak np. pałki, kajdanki, psy służbowe czy broń palna zgodnie z zasadą, że środków tych używa się w sposób wyrządzający możliwie najmniejszą szkodę.
 
Ustawa precyzuje także (zgodnie z zaleceniami po kontrolach, które miały miejsce w ubiegłym roku) sposób wykorzystywania pokojów izolacyjnych w prowadzonych przez Straż Graniczną strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. Dotychczas kwestia ta nie była uregulowana na poziomie ustawowym, a wewnętrzne regulaminy poszczególnych ośrodków dopuszczały stosowanie pokoju izolacyjnego na okres do 14 dni. Zgodnie z nowymi przepisami cudzoziemca będzie można umieścić w takim pokoju jedynie w ściśle określonych, wyjątkowych sytuacjach, w celu czasowego odosobnienia na okres nie dłuższy niż 48 godzin. Szczegółowe warunki, jakie muszą spełniać pokoje izolacyjne oraz organizacja umieszczania w nich cudzoziemców zostaną określone rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych, z uwzględnieniem potrzeby poszanowania praw cudzoziemców.  
 
Ustawa przewiduje także nowelizację ustawy o cudzoziemcach w zakresie m.in. poszerzenia uprawnień funkcjonariuszy innego państwa członkowskiego UE należących do eskorty podczas wykonywania tranzytu cudzoziemca drogą powietrzną przez obszar polskiego lotniska i dotyczą ściśle określonych okoliczności, w których możliwe jest noszenie oraz użycie przez nich środków przymusu bezpośredniego takich, jak siła fizyczna, kajdanki, pałka, chemiczne środki obezwładniające oraz przedmioty przeznaczone do obezwładniania za pomocą energii elektrycznej.
Masz problem natury prawnej? Zadaj pytanie naszym specjalistom

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25736
Zrealizowanych
usług