Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Syria - milion osób uciekło z kraju w poszukiwaniu ochrony

Według danych UNHCR, 6 marca br. łączna liczba Syryjczyków znajdujących się poza granicami Syrii przekroczyła 1 milion.
 
W grudniu 2012 roku UNHCR szacował, że liczba osób, które opuszczą Syrię osiągnie poziom jednego miliona dopiero pod końca pierwszej połowy 2013 roku. Na początku bieżącego roku odnotowano jednak dramatyczny wzrost liczby osób poszukujących ochrony poza granicami Syrii (codziennie z Syrii ucieka obecnie około 5 tys. osób.; dla porównania - pod koniec ubiegłego roku było to 2-3 tys. osób).
 
Większość uciekających osób udaje się do sąsiadujących z Syrią krajów, głównie do Jordanii, Libanu, Turcji oraz Iraku. Część osób szuka schronienia również w krajach Afryki Północnej, w tym przede wszystkim w Egipcie.
 
Państwa sąsiadujące z Syrią przez większość czasu utrzymują otwarte granice, umożliwiając Syryjczykom ich przekroczenie w celu poszukiwania pomocy. Koszty jakie ponoszą są jednak poważne. Populacja Libanu zwiększyła się o 10%. Zasoby energetyczne i wodne, a także usługi medyczne i edukacyjne w Jordanii są wykorzystywane do granic możliwości. Turcja wydała ponad 600 milionów dolarów na utworzenie 17 obozów dla uchodźców (nowe są wciąż przygotowywane).
 
Podczas gdy większość Syryjczyków udaje się do sąsiednich krajów regionu, wzrasta jednakże liczba osób, które poszukują schronienia w państwach położonych dalej, w tym w państwach członkowskich Unii Europejskiej, gdzie ubiegają się o objęcie ochroną międzynarodową. W 2012 roku, w krajach Unii Europejskiej oraz Szwajcarii około 20 tys. Syryjczyków wnioskowało o objęcie ochroną międzynarodową. Krajem UE, który odnotował największą liczbę wniosków uchodźczych składanych w tym okresie przez obywateli Syrii w tym okresie była Szwecja (prawie 8 tys.), a następnie Niemcy (ok. 6 tys.), Wielka Brytania oraz Szwajcaria (w każdym z tych państw wnioski zlożyło ok. 1 tys. osób).
 
Również w Polsce liczba wniosków uchodźczych złożonych przez obywateli Syrii systematycznie wzrasta. Podczas, gdy z 2012 roku wnioski o nadanie statusu uchodźcy złożyło 107 Syryjczyków, w okresie od 1 stycznia do 8 marca br. liczba ta wyniosła już 77 osób (w porównaniu, liczba wniosków uchodźczych złożonych w 2013 r. przez obywateli Rosji wyniosła 1 013 osób).
 
Źródło: www.guardian.co.uk
Masz problem natury prawnej? Zadaj pytanie naszym specjalistom

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25730
Zrealizowanych
usług