Obywatelstwo polskie

profesjonalizm to nasz atut.
Ostatnio komentowane:

Relokowani z Malty cudzoziemcy już w Polsce

Pięć osób relokowanych przez Polskę z Malty w ramach unijnego programu EUREMA II, w dniu 17 stycznia przyleciało na lotnisko w Warszawie. Projekt EUREMA II ma na celu wewnętrzne przesiedlenie z Malty do innych państw członkowskich osób objętych ochroną międzynarodową i ubiegających się o nią z powodu nadmiernej koncentracji tych osób na wyspie oraz jej ograniczonych możliwości absorpcyjnych.
 
Wśród relokowanych do Polski cudzoziemców jest czterech obywateli Somalii oraz jeden obywatel Erytrei. Cudzoziemcy zostali zakwaterowani w ośrodku recepcyjnym w Dębaku, po czym zdecydują, czypreferują korzystanie ze świadczeń na terenie ośrodka czy też poza nim.
 
Cudzoziemcy przeszli już na Malcie sesję orientacji kulturowej zorganizowaną przez IOM. Obecnie są oni pod opieką asystenta kulturowego z Fundacji dla Somalii. Planowane jest również objęcie ich intensywnym kursem nauki języka polskiego zorganizowanym przez Fundację Linguae Mundi.
 
Powyższa relokacja osób w procedurze uchodźczej do Polski jest pierwszą w historii naszego uczestnictwa w unijnym programie EUREMA. Podczas pierwszej edycji programu, pomimo deklaracji strony polskiej o chęci przyjęcia na swoje terytorium sześciu relokowanych z Malty osób, nie otrzymano stosownych zgłoszeń od objętych tym programem cudzoziemców.
 
W najbliższym czasie planowane jest przyjęcie jeszcze jednej osoby z Malty. W sumie, w ramach drugiej edycji programu, Polska zaoferowała zaraz po Niemczech przyjęcie największej liczby osób (50). 
 
W najbliższym czasie planowane jest przyjęcie jeszcze jednej osoby z Malty. W sumie w ramach drugiej edycji programu, Polska zaoferowała przyjęcie 50 osób. Ten gest solidarności wobec Malty, jako państwa znajdującego się pod presją migracyjną, ma duże znaczenie dla Polski również ze względu na fakt, że jako państwo znajdujące się na obrzeżach UE może w przyszłości znaleźć się w podobnej sytuacji.
 
Źródło: http://emn.gov.pl
Masz problem natury prawnej? Zadaj pytanie naszym specjalistom

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę

Opinie klientów

Janka

Odpowiedź na nurtujące mnie pytanie otrzymałam bardzo szybko. Nawet po wysłaniu pytania uzupełniającego. Odpowiedź w pełni mnie usatysfakcjonowała. Była konkretna i profesjonalna, poparta przepisami prawa. Jeżeli będę miała w przyszłości jakieś problemy prawne, to chętnie skorzystam z tego portalu.

Anna G

Polecam wszystkim !!!! . Fantastyczna obsługa, szybka i fachowa . Dziękuję Panie Dariuszu z całego serca w imieniu swoim i męża . Życzę wszystkiego dobrego . Anna Fatah G

Olena

Odpowiedź na moje pytanie była w 100% wyczerpująca. Bardzo podoba mi się to,, że jeśli nasunie się jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, można je zadać bez dodatkowych opłat. Na pewno będę korzystała z tego serwisu w każdym przypadku, gdy czegoś nie będę wiedziała. Poza tym odpowiedzi udzielane są bardzo szybko.

Agnieszka

Jesteście najlepszym serwisem prawnym w sieci. Wiem co mówię, bo korzystałam już ze wszystkich największych serwisów tego typu i kilku stacjonarnych kancelarii. Odpowiedź udzielona przez Waszego prawnika była najbardziej kompleksowa. Cieszę się, iż w końcu powstało biuro prawne specjalizujące się w sprawach związanych z cudzoziemcami.

Władysław

Chcę wyrazić wdzięczność Panu z powodu skutecznego rozwiązania w sprawie uzyskania karty pobytu. Mimo tego że sprawa rozpatrywała się w Krakowie nie zaszkodziło to załatwić wszystko jak najlepiej. Sprawa została prowadzona przez Pana od początku do końca i nie wymogła właśnie od nas dużych nerwów i wysiłków. A więc zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą umowę i mamy nadzieję w końcu za pomocą Pana otrzymać obywatelstwo. Bardzo dziękujemy za współprace.

11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25730
Zrealizowanych
usług